Dřevostavby

Provádíme montáž dřevostaveb od hrubých staveb, až po předání domu na klíč. Samozřejmostí je i poradenská a dozorová činnost. Navrhujeme a realizujeme moderní a kvalitní dřevostavby, které vám pomohou ušetřit nejen při samotné výstavbě, ale také při jejich budoucí údržbě. Mohou se totiž chlubit minimálními provozními náklady.

Skeletové nebo Rámové dřevostavby, také jako Two by Four

Panelové dřevostavby

Modulární (modulové) dřevostavby

Konstrukce z vrstveného masivního dřeva

Difuzně otevřené i uzavřené konstrukce

Možnost pouze dodání prefabrikovaná dílů dřevostavby pro vlastní montáž

Výhody dřevostaveb

Tepelněizolační vlastnosti – nízkých tepelných ztrát docílíme dostatečnou izolací nosné stěny  v kombinaci s fasádním izolantem, a v interiéru izolací instalační předstěny. Můžeme si díky tomu dovolit jako zdroj vytápění zvolit elektřinu.

Poté, co je hotová základová deska, můžeme ve stavbě pokračovat kdykoli v průběhu roku, neboť se jedná o suchý proces.

Úspora nákladů za teplo pak dosahuje více než 35%. 

Nevýhody dřevostaveb

Hořlavost – s touto vlastností dřeva samozřejmě počítáme a u dřevostavby na klíč instalujeme protipožární prvky dle platných norem a projektu (protipožární sádrokarton, Rigistabil apod.).

Fyzikální vlastnosti dřeva – bylo by proti přírodě, aby dřevěné schody sloužily tiše, bez jediného „vrznutí“. Je to daň za to, že se dřevo dovede přizpůsobit změnám okolní teploty a vlhkosti.

Nízké akumulační schopnosti – nevýhoda? Kdepak. Proč si topit „do zásoby do stěn“, když v případě dřevostavby máme místnost za okamžik vyhřátou? Chytře hospodařit s energiemi a mít doma teplo, když přijdeme z práce, nám pomůže naprogramování topení na konkrétní čas.

Nutnost odhlučnění – dřevo je špatný zvukový izolant, ale opět s tím počítáme již v projektu a dovedeme minimalizovat nežádoucí přenos zvuku mezi podlažími i zvenčí.

Riziko plísní – tomu předejdeme, zabráníme-li kondenzaci vody a vlhkosti kdekoliv v uzavřené konstrukci. Správně provedenými detaily a stálou kontrolou tuto hrozbu u našich kvalitních dřevostaveb na klíč eliminujeme.

VÝHODY STAVENIŠTNÍ MONTÁŽE DŘEVOSTAVEB OPROTI MONTOVANÝM DOMŮM

Jednoznačně doporučujeme dřevostavby od společnosti Rodinné domy Rýmařov s.r.o. , které jsou pro nás srdeční záležitosti již od roku 1989.

Přístavby

Bedihošť

Švabenice

Ukázka naši práce:

Kontakt

Znáte okáldomy? Příběh těchto populárních domů, které začaly růst, jako houby po dešti v roce 1970 vám může vyprávět jen jediná firma, a tou je RD Rýmařov. Ostatní vyprávění jsou pouze pohádkou.