Rekonstrukce

O REKONSTRUKCI:

Specializujeme se na rekonstrukce domu OKÁL. Naší výhodou je perfektní znalost konstrukce a technologie domu a to nám umožňuje rychle, bezpečně a kvalitně provádět veškeré úpravy s vašim domem. První Okál se postavil v roce 1971, slyšel jsem o něm v roce 1972, viděl v roce 1984 a první postavili v roce 1989 a pokračujeme až do dnes. Nejednou se nám stalo, že jsme prováděli dodatečné úpravy po neodborném zásahu na domě jinou firmou. Statika domu a vhodnost použití materiálu na vaší dřevostavbě je naší prioritou číslo jedna. Pro zajímavost: jsme schopni váš OKÁL postupně i z demontovat a postavit nově. Samozřejmostí je možnost provádění rekonstrukce po částech. 

 

REKONSTRUKCE OKÁLU

Bydlení v okálu:

Bydlení v novém Okálu, byla radost a celkem bezproblémové, čas však nejde bohužel zastavit a stav objektu je již nevyhovující a je tedy potřeba přistoupit k částečné nebo raději kompletní rekonstrukci Okálu. Jsme tu, abychom Vám pomohli zrealizovat Vaše požadavky a představy v oblasti rekonstrukce Okálu a vy si mohli bez starostí užívat komfortnějšího a zdravějšího života. Nejenom, že sledujeme nové trendy, ale jelikož stále spolupracujeme s RD Rýmařov, tak se na nich přímo podílíme.  

Na co se zaměřujeme?

Zaměřujeme se na šetření energie, komfort a zdraví. Odstranění formaldehydu a návrh difuze konstrukce je samozřejmostí. Radost a vynaložené prostředky z Okálu, který je kvalitně zrekonstruovaný se bohatě vyplatí a bude dál složit několik desítek let. Při rozsáhlejší rekonstrukci Okálu je možná změna dispozice pokojů, oken a dveří, dochází k odstranění podlahové konstrukce a příček obsahujících formaldehyd, kvalitní zhotovení parozábrany a instalační před stěny, která by měla být samozřejmostí. Pracujeme kvalitně, jelikož tomu rozumíme a máme roky zkušeností, spolupráce bude radostná. Nebojte se na nás obrátit i o radu nebo jakoukoliv pomoc s Vašim Okálem. 

Provádíte rekonstrukci Okálu a nevíte, jestli Firma nebo vy postupujete správně? Nevadí klidně se na nás obraťte, a my odborně poradíme. 

„Jednou stavěla Kobolkova parta dům v Dobré ve východních Čechách. Protože expedice nestíhala, bylo stanoveno zahájení montáže na neděli v 7 hodin. Stavba byla na stráni, na protější straně byl kostel. Věřící se scházeli na mše v 8, 9 a 10 hodin. Postupně utvořili slušný dav možná stovky přihlížejících, kteří nešli do kostela, ale přihlíželi něčemu, co ještě nikdy neviděli – montáži okálu. Pan farář, se kterým jsem později hovořil, s podivem řekl, že i on mezi mšemi s respektem sledoval koncert stavbařů.“ 

 Ze vzpomínek Jana Černého, 1972 

Rekonstrukce před a po:

Půldorys levá a pravá varianta (PDF)

Jak Rýmařov k okálu přišel?

Znáte okáldomy? Příběh těchto populárních domů, které začaly růst, jako houby po dešti v roce 1970 vám může vyprávět jen jediná firma, a tou je RD Rýmařov. Ostatní vyprávění jsou pouze pohádkou.

Filosofie, která přežívá dodnes

Náš příběh začíná před dlouhými 40 lety, kdy v 70. letech při národním podniku Rudné doly Jeseník vznikl závod na výrobu dřevěných rodinných domků – OKÁL Rýmařov. 

A protože byl založen hlavně kvůli lidem a pro lidi, má pevné základy, na kterýchstavíme dodnes.

 

Ne nadarmo byla při stavbě závodu uložena pod základní kámen listina, která měla držet nad Rýmařovem pomyslnou ochrannou ruku. Možná i ta zajistila, že okáldomky přežily těžké období socialismu. V 90. letech byl podnik zprivatizován a vznikla firma RD Rýmařov, jak ji známe dnes.

 

Montované domy z dřevěných desek byly v Československu naprostá novinka. Přitom jako by byly pro drsnou oblast Bruntálska předurčené. Nevyužívané lesy poskytovaly důležitý zdroj dřeva a zároveň nabízely nové pracovní možnosti pro 300 lidí!

A právě tehdy začala historie výstavby typických bílých domků s tmavým štítem a červenou střechou, jejichž název, okál, zlidověl. Pouze RD Rýmařov se může pyšnit tak bohatými zkušenostmi, které nasbíral za dlouhá léta montováním dřevěných rodinných domů.

Impuls ze západního Německa

Znáte okáldomy? Příběh těchto populárních domů, které začaly růst, jako houby po dešti v roce 1970 vám může vyprávět jen jediná firma, a tou je RD Rýmařov. Ostatní vyprávění jsou pouze pohádkou.

Impuls ze západního Německa

Okáldomky se těšily velkému zájmu, a tak jsme v roce 1985 měly postaveno rovných 10.000 domů v celé republice i zahraničí! V roce 2007 to bylo 20.000 domů. Firma překonala nástrahy osudu a všechny, kteří jí házeli klacky pod nohy. Známý je především velmi kritický článek z Rudého práva o formaldehydu, který rýmařovským okálům pěkně „zavařil“.

 

Ještě dnes říkají zaměstnanci, že jdou do práce do Okálu. Pojem okáldomek je zažitý především u starší generace. Historie a zkušenosti firmy RD Rýmařov vás ale přesvědčí, že není okál jako okál. Mluví za nás přes dvacetdva tisíc postavených domů a mnoho spokojených zákazníků. Svěřte své budoucí bydlení do rukou těch, kteří znají skutečný okál!

Ukázka naši práce:

Kontakt

Znáte okáldomy? Příběh těchto populárních domů, které začaly růst, jako houby po dešti v roce 1970 vám může vyprávět jen jediná firma, a tou je RD Rýmařov. Ostatní vyprávění jsou pouze pohádkou.